ינואר

מפגשים סל תרבות

תלמידי כיתות ג' ד' ה' ו' צפו במופע הקצבי והדינאמי 'בקצב החיים', העוסק בתולדות ריקוד הברייקדאנס. המופע שילב משימות ריקוד לתלמידים, אשר חוו בצורה נפלאה את יכולת הביטוי של תחושות ורגשות באמצעות הריקוד והמוזיקה התלמידים נהנו ממופע חוויתי ומעשיר במיוחד.

תלמידי כיתות א' ב' צפו במופע מוזיקלי 'חיות בתזמורת'. המופע הוא חלק מתכנית קונצרטים שנתית, בה לוקח חלק בית הספר, בשיתוף התזמורת הסימפונית חיפה. התלמידים לומדים על אודות המוזיקה הקלאסית במהלך השנה במסגרת שיעורי מוזיקה ומעשירים את הידע בנושא.המופע, שכלל מספר נגנים, היה מרהיב ועוצמתי.

ביקור שלישי של כיתה ד' בגן החיות

תלמידי כיתה ד' יצאו ליום למידה שלישי ואחרון בגן החיות. הפעם ההתמקדות היתה להתאמות גופניות והתנהגויות של בעלי חיים שונים ממגוון מחלקות ומאזורים שונים בעולם.

בסיום הסיור התלמידים תצפתו בקבוצות על אחד משני בעלי החיים: נמר בנגלי או על פוסה. במהלך התצפית נעזרו התלמידים בלוחות המידע שבגן החיות, הפיקו מידע על סביבת מחייתו הטבעית של בעל החיים ואת האופן בו הוא מותאם לסביבת החיים הטבעית שלו.

סיור בשכונה במסגרת תכנית מנהיגות

תלמידי כיתה ה1 יצאו לסיור בשכונת קרית אליעזר במסגרת
תכנית המנהיגות של מדרשת בן גוריון
, המתקיימת במהלך השנה. מטרת הסיור היא העמקת הקשר עם הסביבה. תלמידי כיתה ה1 מתועדים לתכנן סיור דומה, אותו יעבירו לאוכלוסיות בית הספר.

 

שבוע החלל

החודש צוין שבוע החלל הבינלאומי. בכיתות התקיימה למידה משמעותית ובעלת חשיבות רבה בנושא רלוונטי. כל מורה מהצוות שמה דגש על היבט מסוים. בעקבות הלמידה והחשיפה לנושא, התלמידים הציגו תוצרים צבעוניים ומגוונים.

בנוסף, תלמידי ד' ה' ו' השתתפו במשדר בוקר חגיגי מטעם סוכנות החלל, בו לקחו חלק תלמידים רבים מרחבי הארץ. המשדר התקיים בזום וגם התלמידים שהיו בבית יכלו להשתתף, להעמיק את הידע ולקחת חלק בחוויה זו.

סדר ט"ו בשבט

החודש חגגנו את חג ט"ו בשבט, אשר צוין במסגרת הכיתתית. התכנון היה לחגוג יחדיו במתכונת בית ספרית, אולם הקורונה שוב אילצה אותנו לשנות תוכניות ולציין את החג בכיתות. למרות זאת, כל כיתה הצליחה לשמוח ולחגוג ביחד במסגרת מצומצמת, אך משפחתית וחמימה.

יום המאה