מאי

החודש זימן למידה חווייתית ועשייה רבה: טקסים, השתתפות תלמידים בתחרויות, הפנינג, טיולים וסיורים, סל תרבות, פעילויות אקולוגיות ועוד. לפניכם סקירה על הלמידה המעשירה והנעשה בבית הספר במהלך החודש.

טקסים ממלכתיים בבית הספר

טקס יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות 

האיבה בתחילת החודש ציינו את יום הזכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

 

בבית הספר הוקמה פינת הנצחה עם תמונות הבוגרים של בית הספר. בפינה ביקרו התלמידים עם המורות, ראו את הפנים והשמות ולמדו באמצעות חקר על הנופלים.
 
בערב יום הזכרון השתתפנו בטקס ישובי באנדרטה בקרית אליעזר. תלמידות כיתה ה'1 פתחו את הטקס בריקוד מרגש. בהמשך הנחנו  זר המייצג את משפחת 'דרור'. 

ביום הזכרון תלמידי כיתה ה'1 ערכו טקס מכבד, מרגש,  מלמד ומדויק. התלמידים והאורחים שצפו בטקס, ביניהם הורים ונציגות ממשרד החינוך, התפעלו והחמיאו רבות. הטקס כלל שירים, ריקוד, קטעי קריאה והשיא היה  במופע הדגלנים המרהיב של התלמידים עם דגלי ישראל  למוזיקת המארש הצה"לית.

טקס יום ירושלים

תלמידי כיתה ג' השתתפו בטקס יום ירושלים. התלמידים הנרגשים שרו, רקדו, תופפו בדרבוקות. תכני הטקס עסקו בהדגשת חשיבותה של ירושלים הבירה עבור העם היהודי וקדושתה עבור כל דתות העולם.

התלמידים הנרגשים של כיתה ג' הציגו טקס מלמד, מכובד, מגוון ושמח!

טיולים וסיורים

פארק עין אפק- כיתות א'-ד'

כיתות א'-ד' יצאו לסיור לימודי בשמורת הטבע פארק עין אפק בסמוך לקרית ביאליק.

הסיור התקיים במסגרת תכנית החינוך הסביבתי המתקיימת בבית הספר, שחלק ממטרותיה הם מודעות לסביבה, חיבור לטבע, הכרת מקומות בארץ ואהבת הארץ.

בשמורה טיילנו מעל ביצה המוקפת בצמחייה עשירה. צפינו בעופות מים ובשפמנונים, שהלהיבו מאד את הילדים.

סיימנו את היום באפיית פיתות בטאבון בשטח השמורה. פינוק לסיום היום!

כולנו נהנינו ממזג אוויר נפלא, מטבע ירוק ומחוויות מלמדות, מהנות ומגבשות.

ממליצות בחום על טיול משפחתי לכולכם.

טיול שנתי לירושלים- כיתות ה'-ו'

תלמידי כיתות ה' ו' טיילו בירושלים, העיר היפה ביותר בעולם. הטיול כלל סיור בגבעת התחמושת. המשכנו לגן הוורדים וצפינו בכנסת ישראל. בסיום בקרנו במשכנות שאננים, השכונה הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות העיר. המשכנו בסיור רגלי לרובע היהודי דרך שער ציון. הטיול הסתיים ברגע שיא בכותל המערבי, שריגש את כולנו,  ובסיור על חומות העיר.

ההחלטה לטייל בירושלים התקבלה לאחר חשיבה והתייעצות עם חדר מצב של משרד החינוך, שאישר ואף עודד את היעדים בהם טיילנו. אנו שמחות על קבלת ההחלטה המושכלת, שכללה ביקור בכותל המערבי. עבור חלק מהתלמידים זהו הביקור הראשון בירושלים והפעם הראשונה בה הם ביקרו במקומות חשובים ומרכזיים כגון הכנסת והכותל.

ההתרגשות היתה רבה והטיול השאיר את חותמו עבור התלמידים והצוות.

 

מפגשי סל תרבות – הצגות בתאטרון חיפה

הצגה 'היפה והחיה'- כיתות א'-ב'

תלמידי כיתות א' ב' יצאו להצגה 'היפה והחיה'.

ההצגה מבוססת על האגדה האהובה אודות בל, נערה חכמה, המגיעה לטירה בה מתגוררת חיה מסתורית ומאיימת. בין בל והחיה המסתורית נוצרת חברות, הממחישה את הפתגם "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו".

 

הצגה 'הכל זהב'- כיתות ג'-ד'

תלמידי כיתות ג' ד' יצאו להצגה המוסיקלית 'הכל זהב'.

הילד אסף יוצא למסע בזמן, בו הוא חוזר אחורה למפגש עם סבו כשהיה ילד ולחבורת ילדותו. במהלך המסע אסף מגלה, שהדברים הפשוטים בעולם, משחקי הילדות והעולם ללא הטלפון החכם, יכולים למלא עולם ומלואו.

 

הצגה 'גרטה'- כיתות ה'-ו'

תלמידי ה' ו' יצאו להצגה 'גרטה' בהשראת סיפורה של הנערה השבדית גרטה טונברג, שסחפה אחריה מיליוני ילדים מכל העולם למטרת מאבק בנושא האקלים. זאת למרות המבוגרים, אשר קוראים לה לוותר בטענה, שהיא צעירה מידי להוביל מאבק שכזה.

ההצגה לימדה, שגם ילדים צעירים יכולים להוביל מאבק ולהצליח לחולל שינוי משמעותי!

מפגש עם הסופרת נורית צרפתי- כיתות א'-ב'

תלמידי כיתות א' ב' נפגשו עם הסופרת והמאיירת נורית צרפתי.

אנו רואים חשיבות רבה למפגשים עם סופרים, החושפים בפני הילדים עולם של סיפורים ומעודדים את הקריאה בגיל צעיר. לכן החלטנו להוסיף את המפגש למפגשים שכבר היו במהלך השנה.

הילדים היו מרותקים וקשובים במהלך כל המפגש!

 

מפגשים ופעילויות של ועדת אקולוגיה במסגרת חינוך סביבתי

האקתון בריאות

תלמידי וועדת אקולוגיה לקחו חלק בתחרות האקתון ארצית. האקתון הוא מרתון מחשבתי, במהלכו כל אחת מהקבוצות המתחרות חושבת על מיזם, עליו עובדים במהלך היום ללא הפסקה. בתום התחרות בוחרים את המיזם המנצח. תחום ההאקתון בו השתתפו חברי הוועדה היה בנושא בריאות ובו לקחו חלק 88 בתי ספר מגילאי יסודי, חטיבות ביניים ותיכונים מכל רחבי הארץ.  ההאקתון עצמו ארך כ-10 שעות וחצי, במהלכן התלמידים חשבו, התדיינו, חילקו תפקידים, יצרו תמונות ומצגות ובסוף גם הציגו בפני בתי הספר את הרעיון שלהם- 'מהאדמה אל הצלחת'. הגאווה בתלמידים היתה גדולה על הצגת הנושא, מתן מענה על שאלות בזמן הפרזנטציה ושיתוף הפעולה שלהם. למרות שלא זכו, התלמידים שלנו קיבלו שבחים רבים על הרעיון ואופן ההצגה. מעל לכל, הם זכו בחוויה ייחודית, אותה יזכרו לכל החיים.

 

תחרות ניקיון חופים

חברי וועדת אקולוגיה השתתפו בתחרות ניקיון חופים עירונית בחוף שקמונה, בה השתתפו מספר בתי ספר מאזור חיפה. התלמידים עבדו בזוגות ומטרתם היתה לאסוף כמה שיותר אשפה לא מתכלה מרצועת החוף. בעזרת כפפות ושקית ניילון מתכלה, התלמידים התהלכו כשעה שלמה לאורך רצועת החוף, שאורכה כקילומטר, ואספו שאריות אשפה שהשאירו מטיילים. בסוף המסלול נשקלה האשפה. בזמן השקילה נהנו התלמידים מכוס מיץ מרעננת ומארוחת בוקר בריאותית.                                        אנו גאים מאוד בתלמידים שלנו על ההשתתפות בתחרות וזכייתם במקום הראשון!! הם הביאו כבוד רב לבית הספר!

העברת מסרים בנושא אקולוגיה – סדנת טיקטוק

כחלק מקידום התנהגות מקיימת בקרב כל באי בית הספר, השתתפו ארבעה תלמידים מכיתה ד' בסדנת טיק טוק ב'בית מילר'. את הסדנה העביר הטיקטוקר אלון מאיר, הידוע בכינויו בטיק טוק: אלון המורה לשל"ח (מוזמנים לחפש). מטרת הסדנה הייתה להעשיר את התלמידים בכלים ובטכניקות להכנת סרטון טיק-טוק מנצח, כך שיגיע לכמה שיותר אנשים וישפיע על ההרגלים בנושא שמירה על הסביבה. במהלך הסדנה חשבו התלמידים על נושא מרכזי לסרטון ובחרו בצרכנות מקיימת. הם כתבו תסריט, חילקו תפקידים ואף צילמו סקיצה ראשונה תוך כדי שהם מיישמים את שלמדו בסדנה. את הסרטון המלא יצלמו התלמידים בימים הקרובים ויציגו אותו בשלב הגמר, שיתקיים בחודש הבא. בהצלחה לתלמידים שלנו!

פעילויות לימודיות

סלט ישראלי- כיתות ד'-ו'

במסגרת תרבות יהודית ישראלית, מדרשת אורנים קיימה פעילות בנושא רב תרבותיות בחברה הישראלית.                                                                                                                                     התלמידים נחשפו לריבוי התרבויות הקיימות בחברה הישראלית והתמהיל המיוחד המרכיב את ה'סלט הישראלי'. התרבות השונה גורמת לעיתים לאי הבנה הנובעת מפירוש מצבים וסיטואציות הקשורות לחיי היום יום. כאשר לא קיימת הקשבה ושיח מכבד, התוצאה עלולה להיות ויכוחים, שלעיתים גורמים לניכור ולריחוק.                                                                                       בפעילות הוצגו לתלמידים סיטואציות, אשר משקפות מחלוקת הנוצרת עקב השונות התרבותית. התלמידים הבינו את המקור להבעת דעות שונות כתלויות תרבות. את המחלוקות התלמידים פתרו  בדרך יצירתית על ידי המחזה ומשחקים.

פעילות בנות זהות הדר

בנות זהות הדר, המקיימות בבית הספר פעילויות בהקשר לחגים ולימים מיוחדים,  העבירו פעילות חווייתית, מהנה ומלמדת בנושא יום העצמאות.

במסגרת הפעילות, שהייתה בפורמט תכנית הטלוויזיה ״מונית הכסף״, למדו הילדים על סמלי המדינה, הקמת המדינה, ההמנון ועוד. בהתאם לפורמט התכנית, הילדים הרוויחו כסף מדומה ולבסוף קיבלו תעודה על ההשתתפות.

ביקור במתחם האופניים

החודש ביקרו כיתות ד' ה'1 במתחם האופניים בקרית אליעזר.

הביקור הוא במסגרת שיעורי זהירות בדרכים ומטרתו להגביר את המודעות לכללי הבטיחות בכביש.

התלמידים חוו נסיעה על אופניים במתחם המדומה לרחוב תוך שמירה על רכיבה בטוחה.

החוויה היתה מהנה מאד!

מופע מוסיקלי של מקהלת עירוני א'

תלמידי כיתה ו' צפו במופע 'תוצרת הארץ' של להקת בי"ס עירוני א' "א' קול".

המופע התקיים באולם בי"ס 'רעות' והתבסס על שיריו של יוני רכטר, יוצר משמעותי ומרכזי, ששיריו הפכו במהלך השנים לנכס צאן ברזל במוסיקה הישראלית.

בחירת הספר האהוב

נציגות של ועדת הספריה הובילו תהליך בחירת 'הספר האהוב' בכיתות ב'-ו'. התלמידים הצביעו עבור הספר המומלץ והאהוב בעיניהם.                                                                 לאחר ספירת הקולות התוצאות הן-                                            במקום השלישי  'מנהרת הזמן' של גלילה רון פדר.        במקום השני 'ילדי בית העץ' של רן אהרונוב כהן.                       ובמקום הראשון 'יומנו של חנון' של ג'ף קיני.

נציגות תלמידים בתחרויות

השתתפות קבוצת 'בועטות' בטורניר מחוזי

תלמידות מכיתות ד'-ו' מתאמנות בקבוצת 'בועטות' במהלך  השנה. האימונים השבועיים מתקיימים בכל יום ראשון בסיום יום הלימודים ע"י מאמנות מתנדבות מסורות ומקצועיות.

החודש התקיים טורניר באצטדיון קרית חיים בהשתתפות קבוצות כדורגל בנות ממחוז חיפה.

שמחנו מאד על ההשתתפות של בנות 'דרור', שהצליחו לזכות במקום השלישי!

כל הכבוד לקבוצת ה'בועטות', שהביאה גאווה רבה לבית הספר!

 

תחרות איות באנגלית – SPELLING BEE

אירה נוביק, תלמיד כיתה ו', השתתף בתחרות איות באנגלית, שכללה כ- 50 משתתפים מבתי ספר ממחוז חיפה.

האימונים לתחרות התקיימו במהלך השנה. התחרות נמשכה כ- 4 שעות ובמהלכה אריה עבר שלושה שלבים והגיע לשלב האחרון. אנחנו מאד גאים באריה, שהביא כבוד רב לבית הספר!

אירועים בית סיפריים

הפנינג יום ירושלים

יום ירושלים, שהחל בטקס מלמד ומרגש של תלמידי כיתה ג', המשיך בהפנינג בחצר בית הספר.

תלמידי כיתות ה'1 ו- ו' ומחנכות הכיתות עבדו בשבועיים שקדמו ליום ירושלים ויצרו תחנות רבות ומגוונות בנושא : מרוץ שליחים, באולינג, כתב סתרים, בינגו, טחנת רוח, יצירה.

העשייה של תלמידי הכיתות המארגנות שיקפה יצירתיות רבה, עבודה בשיתוף פעולה, אכפתיות, יוזמה ואחריות רבה להצלחה.

ביום הפעילות התלמידים הפעילו את התחנות עם סבלנות רבה וחיוך.

העשייה של התלמידים הבוגרים ערכית, חשובה ומהווה מודל לצעירים.

ביום זה היתה אווירת חג בבית הספר, אשר העניקה למידה אחרת ומשמעותית!

חגיגת יום העצמאות

ביום שישי הסמוך ליום העצמאות התקיימה בבית הספר חגיגת יום העצמאות, שכללה תחנות יצירה בהן עבדו המשפחות, מנות פלאפל והרקדה.

בית הספר היה מקושט בדגלי ישראל והאווירה היתה חגיגית ביותר!

משמח לראות את ההשתתפות של המשפחות בחגיגות בבית הספר. השמחה המשותפת מעידה על המשפחתיות של קהילת 'דרור' ויצירת האמון בנעשה בבית הספר, דבר התורם לרווחת התלמידים.

אנו נמצאים בחודש האחרון ללמידה, זמן משמעותי עבור התלמידים. נאחל לכם תלמידים יקרים, שהחודש האחרון בשנת הלימודים תשפ"ב יהיה עבורכם פורה, מלמד, חווייתי ומהנה.

גלית כהן והצוות החינוכי

הגדרות כלליות כניסה למערכת